GoPro HERO4 Session - malá velká novinka!

14. 7. 2015 - Zcela nečekaně se znovu zamíchal trh s outdoorovými kamerami a společnost GoPro si pro nás připravila malé velké překvapení.

Na světlo světa vypustila dosud nejmenší outdoorovou kameru na trhu s minimalistickým čtvercovým designem, ale s výbavou, kterou jsme zvyklí vídat spíše u těch větších modelů. Celým názvem GoPro HERO4 SESSION!

GoPro HERO4 Session

Jako první si každý všimne bezesporu malých kompaktních rozměrů. Oproti zvyklostem má nová Hero4 session tvar krychle. Na výšku, šířku i hloubku tak má kamerka cca 3,8 cm a podle oficiálních zpráv váží pouze "2.6 ounces", což vychází asi na 73,7 gramů. Celkově je tedy prý o 40 % lehčí a dokonce o polovinu menší než Hero4 v ostatních edicích

Parametry a výbava

Z hlediska výbavy je na tom nová kamera lépe, než by se na první pohled mohlo zdát. I přes své miniaturní rozměry zvládá vysoké rozlišení 1920x1440px, ikdyž jen při 30 fps. Většina lidí tak nastaví raději klasických 1080p, které už zvládá při 60 fps, což v podstatě odpovídá mnohem větší Silver edici.

Trochu zamrzí chybějící 4K rozlišení, ale nová Hero4 session to dohání vodotěsností i bez pouití jakéhokoliv pouzdra, a to až do hloubky 10 metrů.

Z hlediska konektivity a ostatních vlastností nechybí nic, na co jsme zvyklí - kamerka nahrává na microSD karty, zvládá fotit i klasicky, zvládá i slowmotion a k dispozici je mnoho držáků a dalšího příslušenství.

Recenze GoPro Hero4 Session

Novou kameru Gopro Session už stihl otestovat americký web USAToday.com, který o ní napsal, že pokud by kamerka trochu zlevnila, mohla by to být pro většinu lidí ta pravá volba. Navíc prý vydrží mnohem déle na baterii než zbytek portfolia.

Server Mashable.com pak uvádí, že tahle miniaturiztace by mohl být směr, kterým se GoPro bude ubírat do budoucna a že podobně budou za pár let vypadat GoPro kamery ve všech edicích.

Cena a dostupnost

A na závěr to nejdůležitější: Cena byla stanovena poměrně vysoko. V oficiálním GoPro storu stojí GoPro Hero4 session 429.99 Eur, což je v přepočtu 11 637 korun. Eshopy v česku na začátek předprodejů (červenec 2015) stanovily cenu okolo těsně pod hranici 12 tisíc korun.

Vzhledem k tomu, že například Silver edice se v některých obchodech dá sehnat už od 10tis. Kč, tak to vypadá na cenu poměrně nadsazenou.

A protože nejvyšší edice Black, která umí použitelně nahrávat ve 4K rozlišení, stojí aktuálně kolem 12 300 Kč, tak většina lidí šáhne spíše po lépe vybaveném modelu za 300Kč příplatek.

Podívejte se, které eshopy a za kolik novinku nabízejí: