Je to tady! GoPro HERO 4 představeno!

... a rovnou ve třech nových edicích.

29. 9. 2014 - To bylo to správné datum pro všechny spekulace ohledně představení nové řady kamer GoPro. Spekulace se různily. Některé zdroje tvrdily říjen 2014, některé "zaručeně" uváděly odklad vydání až na březen 2015. GoPro nám ale vytřelo zrak a 29. 9. z ničeho nic představilo nové kamery. Pojďme se na ně podívat a zjistit, jestli jsme se ve spekulacích trefili alespoň ohledně parametrů.

GoPro HERO4 Black edition

GoPro HERO4 Black edition

Začneme pěkně z ostra. Nejnabušenější z představených variant má již klasicky označení Black edition. Chlubí se dvojnásobným výkonem oproti loňské Hero3+ Black edici. Nahrávání 4K videa (3840 x 2160 px) zvládá při 30 snímcích za vteřinu a FullHD videa při 120 snímcích za vteřinu. Fotografie lze pořizovat při 12 MPx, a to dokonce při 30 snímcích za vteřinu. Za zmínku stojí také funkce zvaná HiLight Tag, díky které při natáčení jednoduchým stisknutím tlačítka označíte "highlight" ve svém videu a poté při přenostu záběrů do PC snadno najdete označenou pasáž videa. Výrobce slibuje i zjednodušené ovládání i třeba vylepšený záznam zvuku.

Cenovka na oficiálním storu je pro začátek stanovena na 480 Eur, což v přepočtu vychází na cca 13 200 Kč a HERO 4 Black bude dostupná i ve verzích Surf a Music, které se budou lišit dodávanými držáky.

Aktualizováno: Obchody u nás začínají kamerky již nabízet. Podívejte se, jaké to jsou a jaké pro nás připravily cenovky:


GoPro HERO4 Silver edition

GoPro HERO4 Silver edition

Druhá představená edice má název Silver. Stejně jako u minulé generace, tak i letos je Silver varianta lehce ořezanější a levnější kamerou. HERO4 silver již nenabídne 4K videa a maximum, které z ní vymáčknete, je tak 1080p při 60 fps. I to je ale parádní a většina ostatních parametrů zůstává - třeba 12MPx fotky s frekvencí 30 snímků za vteřinu. Zůstává také HiLight Tag i další featury.

Silver edice navíc nabízí vestavěný dotykový displej přes celou zadní stranu a GoPro díky němu slibuje jendoduché a intuitivní ovládání prstem.

Stejně jako Black edice, tak i HERO4 Silver bude k dispozici v Surf a Music variantách. Cena na gopro.com je stanovena na přívětivých 380 Eur, což je v přepočtu něco okolo 10 500 Kč.

Aktualizováno: Obchody u nás začínají kamerky již nabízet. Podívejte se, jaké to jsou a jaké pro nás připravily cenovky:


GoPro HERO

GoPro HERO

Z řady vybočuje nejlevnější kamerka GoPro HERO, a to nejen názvem, ale i výbavou a cenou.

Dvě edice jsou nejspíše málo, a tak GoPro představilo i třetí edici nazvanou jednoduše "HERO". Ta sice neoslní výbavou, ale počkejte si, až uvidíte cenovku. HERO nabídne nahrávání videa v 1080p při 30 fps a pořizování 5MPx fotografií. Potěší však velmi kompaktní rozměry a váha, která činí pouhých 110 g.

Co ale nadchne nejvíc, je cenovka. Ta je nastavena na 125 Eur, což je v přepočtu asi 3 500 Kč. Za málo peněz hodně muziky! Všechny edice by měly být v prodeji (zatím v USA) 5. října.

Aktualizováno: Obchody u nás začínají kamerky již nabízet. Podívejte se, jaké to jsou a jaké pro nás připravily cenovky:

Najdete v e-shopech
GoPro HERO
od

Podívejte se na oficiální promo video pro GoPro4: