Datum vydání a cena

Ohledně vydání očekávané 4. řady modelu akční kamery GoPro se všichni shodují v jednom - rozhodně se bude na co těšit. Kde už se ale názory rozcházejí, to je přesné datum jejího představení a uvedení novinky na trh.

Datum vydání Gopro 4

Některé spekulace hovořily původně již o létu 2014, jenže léto už je skoro za námi a na blízké uvedení to zatím nevypadá.

Pravděpodobnější variantou tedy bude období okolo října 2014. Tomu by napovídala i skutečnost, že zatím všechny předchozí modely GoPro byly představeny na podzim, včetně zatím aktuálního modelu GoPro HD Hero 3+, který se objevil v říjnu minulého roku.

Některé drby vsázejí na představení dokonce až v roce 2015, ale jak všichni doufáme, tak tuto variantu by si ve společnosti Gopro snad nedovolili.

Gopro 4

Cena Gopro 4

Nejčastěji odhadovaná cena při zahájení prodeje je 340 $ za základní verzi. To je v přepočtu necelých 7 100 Kč. U elektroniky bývá častý přepočet na ceny pro evropský trh 1 USD = 1 EUR, s přihlédnutím k nutnosti placení DPH a cla. Cenu v ČR tedy odhadujeme okolo hranice 10 000 Kč. Za podobnou cenu se u nás nyní prodává Gopro HD Hero 3+ Black edition.